Робота на висоті несе ризик падіння. Тому, щоб звести можливість падіння до мінімуму, слід переконатися, що драбина є стійкою.
Щоразу, перед тим, як піднятися, Ви повинні приділити декілька хвилин перевірці драбини.
Візуально огляньте драбину на предмет:
- корозії,
- деформації,
- пошкодження,
- зносу.
Якщо на робочому місці Вам доводиться постійно використовувати драбину, перевірки мають бути плановими.

На початку робочого дня драбина повинна бути перевірена особою, яка нею користуватиметься.
Драбину необхідно позачергово перевірити, якщо трапилися такі незаплановані події:
- на драбину щось упало,
- драбина знаходилася в дуже брудному місці,
- на драбину було щось пролито,
- драбина впала з висоти.
Забруднену драбину слід очистити, а при падінні конструкції необхідно перевірити:
- чи немає вм'ятин, вигинів та деформацій боковин та сходинок;
- чи міцно тримаються поперечки або щаблі у боковинах;
- чи немає тріщин чи зносу гумових опорних наконечників.
Якщо драбина не має одного опорного наконечника, вона не будуть стійко стояти. У випадку, якщо Ваша драбина VIRASTAR втратила наконечники, Ви можете наконечники для драбини купити у нас, це оригінальні запчастини, які ідеально підійдуть до драбин VIRASTAR UNOMAX, DUOMAX, TRIOMAX. Їхня заміна не складає труднощів, з цим впорається навіть новачок.
Якщо необхідно перенести драбину з одного місця будівельного майданчика до іншого, обов'язково перевірте, чи немає на землі цегли, будівельного сміття, дощок, палиць, каміння та інших предметів, які завадять Вам поставити драбину рівно. Такі перешкоди не дозволять драбині набути сталого положення.

Декілька рекомендацій для безпечної експлуатації приставної драбини:
- Сплануйте, що Ви братимете із собою під час підйому драбиною (інструмент, обладнання, матеріали). Беріть із собою на висоту якнайменше, не несіть у руках важкі предмети. Якщо на висоту потрібно підняти занадто великі або важкі предмети, використовуйте альтернативні засоби (ліфт для матеріалів, підйомник тощо).
- Обов'язково зважайте на власну вагу + вагу інструментів та матеріалів, які Ви візьмете із собою на драбину. Вона не повинна перевищувати граничне навантаження, дозволене виробником.
- При підйомі та спуску майте три точки контакту з драбиною (2 руки + нога або 2 ноги + рука). Якщо для роботи на драбині потрібні 2 руки, передбачте попередню точку фіксації драбини, наприклад, прив'яжіть драбину до нерухомої конструкції. Не варто встановлювати драбину на гладкій плитці або спирати на жолоб - так драбина не буде стійкою.
- Не відхиляйтеся надмірно праворуч або ліворуч, стоячи на драбині, дотримуйтесь правила "пряжка пояса поміж боковинами драбини".
- Не піднімайтесь на верхні 3 поперечки драбини.

- Ставте приставну драбину під кутом 75 градусів, так вона буде стійкою.
- Завжди знаходьтесь обличчям до драбини і під час підйому, і при спуску. Не несіть інструменти в руках, використовуйте пояс для інструменту.
- Ніколи не пересувайте драбину, якщо на них знаходиться людина. Не дозволяйте своїм колегам переставити драбину, поки Ви на ній перебуваєте.
- Ніколи не ставте драбину на стопку цегли, на навантажувач, будь-який транспорт, каміння або інші предмети. Драбина повинна стояти на землі, підлозі або іншій рівній надійній поверхні.
У нас Ви можете купити драбину прямо зі складу заводу-виробника.

Ми даємо гарантію на наші драбини та технічний паспорт. Алюмінієві драбини Вірастар мають сертифікат на відповідність EN 131.
Зателефонуйте нам, якщо у Вас є питання про драбини алюмінієві.
Також читайте наш блог «Як використовується трьохсекційна драбина в кожному робочому положенні»?